Haber

Kırşehir Belediyesi günlük 75 bin ekmek üretim kapasiteli ekmek fırını kuruyor

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, eski pazar binasının bulunduğu alanda günlük 75 bin ekmek üretim kapasiteli yeni fırının üretiminin devam ettiğini bildirdi.

Ekicioğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi girişindeki eski market binasını ekmek fabrikası olarak düzenlediklerine değindi.

Bakımını yaptıkları binadaki makineleri temin ederek montaja başladıklarını vurgulayan Ekicioğlu, kısa süre içerisinde üretime başlayacaklarını ifade etti.

Mevcut ekmek üretim tesisinin kapasitesinin 12 bin olduğunu belirten Ekicioğlu, şunları söyledi:

“Şu anda 24 saat odaklı çalıştığımızda 75 bin ekmek üretim kapasiteli bir fırın yapıyoruz. 8 saatte üretimimiz 25 bin olacak. Mahallelerdeki büfelerde ucuz ekmek sattığımız zaman bitiyor. Vatandaşın ucuz ekmeğe kolay ulaşabilmesi için kapasiteyi artırdık.Kapasiteyi bine çıkardık.Çok kısa süre içinde faaliyete geçecek.”

Ekicioğlu, “Atıl durumdaki devlet binalarının revizyonu ile yeni fırınımızı yaptık. İçinde idari birimler ve depolar yer alacak. Fırınla ​​birlikte daha çok ekmek ihtiyaç sahiplerine ulaşacak. Kırşehir’e hayırlı olsun.” terimleri kullandı.

kavaklidere-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu