Haber

Balıkesir Gönen ve Erdek Jandarma Karakolları hizmete açıldı

Balıkesir’in Gönen ve Erdek ilçelerindeki Jandarma Karakol Komutanlığı’nın yeni binaları açılış programıyla hizmete açıldı.

Gönen ve Erdek’te güvenlik ve kamu düzenine katkı sağlayacak modern Jandarma Karakolları kuruldu. Gönen Buğdaylı Organize Sanayi Bölgesi ve Erdek’te faaliyete geçen Jandarma Karakol Komutanlıkları açılış programlarıyla hizmete açıldı.

Gönen’de düzenlenen açılış programında; Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Gönen Kaymakamı Arslan Yurt, Balıkesir İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Nurettin Alkan, Balıkesir İl Emniyet Müdürü Hasan Yiğit, Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz, Gönen Ticaret Odası Başkanı İsmail Keyifli, Gönen Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Memnun ve çok sayıda davetli katıldı. .

Erdek’te düzenlenen açılış programında; Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Erdek Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy, Balıkesir İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Nurettin Alkan, Balıkesir İl Emniyet Müdürü Hasan Yiğit, Erdek Deniz Üssü ve Garnizon Komutanı Deniz Albay Ufuk Kartalkayası ve Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık katıldı.

Gönen’de düzenlenen açılış programında konuşma yapan Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını kutlayarak, yeni karakolun Gönen’de birlik ve beraberlik içinde yapılan çalışmaların güzel bir örneği olduğunu kaydetti. Vali Ustaoğlu, “Bugün Gönen ilçemize keyifli bir ziyaret gerçekleştirdik. Bugünü anlamlı kılan tabi ki aynı zamanda Cumhuriyetimizin 100. Yılı olması. Cumhuriyet Bayramımızı keyifli ve görkemli bir şekilde kutladık. Jandarma Karakol Komutanlığımızın inşaatında emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Şükranlarımızı sunuyoruz. Karakol binamızın yapılmasını temenni ediyorum.” “Bölgemizdeki emniyet, asayiş, huzur ve güvenliğe olumlu katkılar sağlayacağına inanıyorum. Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından dua okundu ve ardından kurdele kesilerek karakolun açılışı yapıldı. – BALIKESİR

marmaraereglisi-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu