Haber

Bafra deprem bölgesi için uyku tulumları dikiliyor

Bafra ilçesinde bulunan İsmail Ahıskalı Mesleki Eğitim Merkezi’nde deprem bölgesi için uyku tulumları üretiliyor.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenler için Bafra’da başlatılan yardım seferberliği devam ediyor.

Samsun Valiliği koordinasyonunda yürütülen çalışmada, Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde depremzedelerin ihtiyaç duyduğu uyku tulumları, İsmail Ahıskalı Mesleki Eğitim Merkezi’nde dikilerek, bölgeye gönderilmek üzere paketlendi.

İsmail Ahıskalı Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Ayhan Kandazoğlu, “AFAD aracılığıyla Samsun Valiliği koordinasyonunda Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde kışlık tulum üretimi yaptık. Talep edildiğinde atkı ve bere de üretiyoruz. Ayakta dezenfektan standını gönderdik.” söz konusu.

Kandazoğlu, kendilerine destek ve katkı sağlayan Samsun Valiliği, Bafra Kaymakamlığı, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü, çalışanlar ve öğrencilere teşekkür etti.

İsmail Ahıska Mesleki Eğitim Merkezi Moda Teknolojisi Öğretmeni Emine Hatun Kurt, “Ülkemizde yaşanan afet nedeniyle İsmail Ahıskalı Mesleki Eğitim Merkezi olarak öğretmen ve öğrenci olarak neler yapabileceğimizi düşündük. Samsun Valiliği koordinasyonunda okulumuzda AFAD bölgesi.Vefat edenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz.” dedi.

baglarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu