Haber

Siirt Barosu ile Tillo Belediyesi Arasında Adli Yardım Projesi Protokolü İmzalandı

Siirt Barosu ile Tillo Belediyesi arasında “Baro ve Belediye İş Birliği ile Adli Yardım Projesi” kapsamında protokol imzalandı.

Barodan yapılan açıklamaya göre, hazırlanan protokol Siirt Barosu Başkanı Muhammed Alptekin ve Tillo Belediye Başkanı İdham Aydın tarafından imzalandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Siirt Barosu Başkanı Alptekin, ekonomik yükleri nedeniyle korunmaya muhtaç, avukat tutmaya gücü yetmeyen ve savunmadan yararlanamayan dezavantajlı vatandaşların ehil olmalarına katkı sağlamayı hedeflediklerini belirtti. hizmetlerini gerektiği şekilde kullanabilmeleri, haklarını arama özgürlüklerini kullanabilmeleri.

Avukat tutmaya gücü yetmeyen kişilere barolardan ücretsiz avukatlık hizmeti verildiğini belirten Alptekin, şöyle konuştu:

“Belediyelerin ve hatta Özel İdare’nin bu adli yardıma destek vermesinin yasal bir zemini olduğunu anlayınca Tillo Belediyesi ile işbirliği protokolü hazırladık. Siirt’teki tüm belediyeler ve İl Özel İdaresi ile görüşmelerimizi sürdüreceğiz. Sanırım. Olumlu geri dönüşler olacak.”

Tillo Belediye Başkanı Aydın, sınırlı belediye kaynaklarına rağmen dezavantajlı insanlara katkı sağladıklarını belirterek, “Meclisimizle birlikte sosyal belediyecilik anlayışıyla bu projeye katkı sağlamaya karar verdik. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu