Haber

Karabağlar Belediyesi sel sonrası onarım çalışmalarını denetledi

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, geçtiğimiz günlerde etkili olan sağanak yağışın ardından su baskını yaşanan yerlerde Teknik İşler Müdürlüğü tarafından yürütülen onarım çalışmalarını denetleyerek vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. Başkan Selvitopu, Uğur Mumcu Mahallesi’ndeki asfaltlama çalışmalarını da yerinde inceledi.

Karabağlar Belediyesi Teknik İşler Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların yaralarının sarılması ve kentin daha modern hale getirilmesi için yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Bu kapsamda Karabağ’ın bazı yerlerinde su baskınlarına neden olan şiddetli yağışın olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak için gruplar derhal harekete geçti. Yunus Emre Mahallesi’nde vatandaşların çöken bahçe duvarları onarılırken, kuvvetli su akıntısından zarar gören kaldırımlar da yenileniyor. Olası baskınları önlemek için yeni kaldırımlar döşeniyor.

Belediye Başkanı Selvitopu mahalleye giderek vatandaşlara acil şifalar diledi ve çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Selvitopu, Karabağlar Belediyesi’nin vatandaşların yanında olduğunu vurgulayarak, “Bu tür şiddetli yağışlarda ilçemizde münferit su baskınları meydana gelebiliyor. Her ihbarı değerlendirip zararları gidermeye çalışıyoruz. İlçelerimize bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Vatandaşlarımız selden etkilendi.”

TAZE İŞ

Yaraları sarmaya devam eden Teknik İşler Müdürlüğü ekipleri asfaltlama çalışmalarını da hummalı bir şekilde sürdürüyor. Son olarak Uğur Mumcu Mahallesi’nde çalışma yapan ekipler, Başkan Selvitop’u yalnız bırakmadı. Mahalle Muhtarı Tekin Derdiyok’un da eşlik ettiği ziyarette çalışmaları inceleyen Önder, ekiplere başarılar diledi. Önder Selvitopu, sohbet ettiği vatandaşların talep ve tekliflerini de dinledi.

Kendi asfalt üretim tesisi ve modern araçları bulunan Karabağlar Belediyesi’nin dönem başından bu yana tüm gücüyle sahada olduğunu vurgulayan Önder Selvitopu, “Asfaltlamada en başarılı yerel yönetimlerden biriyiz. Bundan sonra da aynı anlayışla çalışıp mümkün olduğu kadar çok caddeye asfaltlama gerçekleştireceğiz.Çünkü hedefimiz “500 bin insanımıza eşit hizmet vermek” dedi.

cayiralanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu